Sorter Sistemleri Otomasyonu

Sorter Sistemleri Otomasyonu

Sorter sistemleri otomasyonu, üretimin en önemli süreci, paketleme ve sevkiyat bölümüne doğrudan fayda sağlayan bir sistemdir. Bu sistem ile ürünleriniz sevkiyata hazır şekilde ayrıştırılarak paketlenme sürecine girer. Sorter sistemleri otomasyonu ile zaman kazanır, üretkenliliğinizi ve verimliliğinizi artırırsınız. Bu sayede günlük üretim hacminiz artacağı gibi doğru orantılı olarak satış hacminizde de bariz bir artış görünecektir.

Sorter Sistemleri Otomasyonu Nasıl Çalışır

Sorter sistemlerinin çalışma şekli ikiye ayrılır; birincisi ürünleri siparişe göre otomatik ayırması diğeri ise sevkiyat bölgelerine göre kolileri ayırmasıdır. İki işlem de üreticiye hem zaman kazandırır hem de teslimatın sorunsuz ve zamanında olmasını sağlar, karışıklıkların önüne geçer.

Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Bu otomasyon sisteminin kullanıldığı alanlar oldukça fazladır. Bunların başında gelen sektörler ise;

  • Tekstil ve ayakkabı
  • Matbaa ve baskı yapan firmalar
  • Posta ve kargo firmaları
  • İlaç sanayii
  • Otomotiv sanayiidir.

Tabi bu sektörleri oldukça fazlalaştırabiliriz. Lakin sadece bu sektörleri bile ele aldığımızda ciddi bir iş ve veririmlilik kazancı aşikardır. Bu otomasyon sistemi sayesinde üreticiler oldukça verimli ve üretken hale gelerek, tüm üretim ve sevkiyat süreçlerini daha efektif kullanabilmektedirler. Günümüzde gelinen inovatif çağ ile firmaların teknolojiye ayak uydurması, sektörlerinde öne çıkabilmek ve satış hacimlerini artırabilmek için oldukça önem teşkil etmektedir. O nedenle her üretici için sorter sistemleri otomasyonu vazgeçilmez olacaktır.